مرتبط با : اخبار , سیاسی , 

در پی معرفی محمود زمانی‌قمی به عنوان گزینه پیشنهادی استاندار مرکزی از سوی وزارت کشور به هیئت دولت، گروه‌ها، احزاب و اقشار مختلف مردم استان مرکزی در مقابل استانداری مرکزی تجمع کرده و اعتراض خود را به این انتخاب اعلام کردند.
 
 صبح امروز و در پی معرفی محمود زمانی‌قمی به عنوان گزینه پیشنهادی استاندار مرکزی از سوی وزارت کشور به هیئت دولت، جمعی از روحانیون، طلاب، دانشجویان، اساتید، احزاب و گروه‌های مختلف سیاسی، ایثارگران و دیگر مردم ولایت‌مدار استان مرکزی با تجمع در مقابل درب استانداری مرکزی نسبت به این انتخاب واکنش نشان داده و اعتراض خود را به گوش مسئولان رساندند.
 
بر اساس این گزارش شرکت کنندگان در این تجمع در حالی که پلاکاردهایی با شعار «ما استاندار فتنه‌گر نمی‌خواهیم»، «مرگ بر فتنه‌گر» و... را در دست داشتند، انتخاب زمانی‌قمی به عنوان یکی از فتنه‌گران را خروج از خط قرمز نظام دانسته و مخالفت خود را به این انتخاب اعلام کردند.
 
معترضان به این انتصاب با سر دادن شعار «ما فتنه‌گر نمی‌خواهیم»، «اجازه جولان به فتنه‌گر نمی‌دهیم»، «مرگ بر فتنه‌گر» و... خواهان انتخاب گزینه‌ای اصلح به عنوان استاندار مرکزی شدند.
 
به گزارش فارس،در پی انتخاب محمدحسین مقیمی استاندار سابق مرکزی به سمت معاونت سیاسی وزارت کشور در ۲۸ دی ماه ۹۳ و انتصاب شکر‌الله حسن‌بیگی به عنوان سرپرست، انتخاب استانداری جدید برای این استان در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت. 
 
با گذشت‌ ۱۳۱ روز، وزارت کشور هنوز به جمع‌بندی لازم برای انتخاب فردی اصلح به عنوان سکاندار این استان نرسیده و روز گذشته محمود زمانی ‌قمی را به عنوان گزینه پیشنهادی به هیئت دولت معرفی کرد که این انتخاب با اعتراض شدید احزاب، گروه‌ها و اقشار مختلف مردم و حتی اصلاح‌طلبان غیر افراطی همراه شد.
 
 
لازم به ذکر است در هفته‌های گذشته نیز زمانی‌قمی که از سوی اصلاح‌طلبان تندرو برای نخستین بار مطرح شد جامعه روحانیت استان، اساتید دانشگاه، بسیج اساتید، نمایندگان مجلس و... به طرح این موضوع اعتراض کردند.